купити шини з високим чи низьким профілем

Перед придбанням покришок власники авто повинні розібратися з багатьма питаннями. Важливим є й вибір профілю. Адже як літні, так і зимові варіанти з різним профілем мають свої переваги та недоліки. А від того, які характеристики демонструє шина в певних умовах, залежить прохідність, безпека та комфорт водіння.

Моделі з високим профілем призначені для їзди нерівними дорогами та бездоріжжям. Такі шини на авто відзначаються м’якістю, що вказує на не надто хорошу керованість на високих швидкостях.

Чим вищий профіль покришок, тим краще вони підходять для зимової експлуатації. Цьому сприяє й м’якість гумового складу. Та надто високі колеса встановлювати не можна. На деякі автомобілі допускається встановлювати шини, на розмір більші від штатного.

Серед позитивних сторін високопрофільних зразків варто відзначити збільшений кліренс. Зимові автошини с високим профілем дають змогу без труднощів долати снігові замети та легко виїжджати з колій на дорозі. При цьому авто не буде зачіпати дном нерівності дорожньої поверхні. Крім цього, під час руху не відчуватимуться дрібні ямки та горбки на дорозі, що покращить комфорт для водія та пасажирів. Високопрофільній гумі надають перевагу автолюбителі, які часто виїжджають за місто, де якість дорожнього полотна буває не найкращою. Щодо недоліків, це слабка стійкість до аквапланування та дещо знижена керованість, тому в дощову погоду не варто набирати великий розгін.

Які плюси та мінуси притаманні низькопрофільним шинам?

На відміну від стандартних покришок, у низькопрофільних модифікацій менша висота профілю й при цьому – більша ширина. Все це відображено в розмірах шини. Оскільки низькопрофільні зразки мають вищий індекс швидкості, купити гуму на авто в Україні цього типу доречно власникам спортивних автомобілів і просто любителям активного стилю водіння.

низькопрофільні та високопрофільні шини

І літні, й зимові комплекти з низьким профілем володіють відмінними швидкісними характеристиками та забезпечують надійне зчеплення з дорожнім покриттям. Це дуже помітно під час швидкого проходження поворотів, завдяки доволі м’якому каркасу шин. Також до переваг такої гуми належать:

  • менше розхитування;
  • покращена стійкість;
  • вищий рівень протистояння заносам;
  • добра керованість транспортним засобом;
  • відсутність заносів при гальмуванні.

Однак є й мінуси, які слід враховувати. Термін служби низькопрофільних покришок, зокрема, літніх, менш тривалий. Частково цьому сприяє водіння на поганих дорогах. При експлуатації таких шин доводиться миритися з меншою комфортністю поїздок, пожертвувати ресурсом підвіски та деяких елементів ходової частини. Попри те, який склад має гума, автомобіль буде жорсткіше реагувати на всі нерівності й дефекти дорожнього полотна.

На вибоїнах низькі колеса досить слабко амортизують удар. Чим нижчий профіль шини, тим гірше вона відпрацьовує нерівності дороги та тим сильніша йде віддача на деталі підвіски. Поряд з цим, широка низькопрофільна гума в процесі руху видає більше шуму, через значно більшу, ніж у стандартних екземплярів, пляму контакту.

При використанні таких автошин слід бути особливо уважним до рівня тиску в них. Навіть несуттєве його зниження може бути небезпечним. Коли планується заміна автомобільної гуми з високопрофільної на низькопрофільну, колісні диски теж знадобиться поміняти на ширші й з більшим радіусом.