Ролокасети вже давно увійшли до нашого життя і вже не є чимось незвичайним. Їх можна зустріти на вікнах приватного будинку, замість дверей гаража, в торгових приміщеннях. Вибираючи з асортименту виробів варто враховувати:
- призначення ролокасет,
- місце розташування,
- розміри отвору,
- спосіб монтажу та дизайн.
Правильно підібрані ролокасети прослужать багато років.
Алюмінієві або сталеві ролети – як вибрати?
Алюмінієві ролети поступаються в міцності сталевим аналогам, але є найбільш популярним виробом для дому та комерційних приміщень і ось чому:
- алюмінієві ролети міцні та стійкі до вологості,
- недорогі, мають широкий діапазон кольорів,
- довго служать і мають невелику вагу,
- прості в обслуговуванні та встановленні.
Алюмінієві ролети можуть бути одностінними та пінозаповненими. При заповненні профілю піною покращуються експлуатаційні характеристики виробу: ролокасети стають більш міцними та ізолюючими.
Сталеві ролокасети більш важкі та дорогі, але мають свої незаперечні переваги перед алюмінієвими:
- сталеві ролети зламостійкі,
- підходять для великих отворів,
- незамінні для приміщень із підвищеним рівнем небезпеки та особливим режимом охорони (ювелірні магазини, банки).
Вбудований чи накладний монтаж – що краще підійде?
Ролокасети можуть бути встановлені в отвір або на отвір. Перший варіант необхідно планувати на етапі будівництва, щоб потім не довелося розбирати стіну і робити додаткові вкладення. У цьому випадку короб і направляючі знаходяться у ніші і нічого не виступає назовні. При вмонтованому монтажі ролокасети набагато важче зламати, ніж при накладному.
У разі накладного монтажу короб кріпиться над вікном або дверним отвором. Це простіша установка і вона можлива на вже готову будівлю.
Якщо ви не можете визначитися, що для вас краще, розгляньте комбінований монтаж. Це той випадок, коли короб встановлений у ніші, а напрямні зовні.
Ручне або автоматичне керування – плюси кожного методу
Існує два варіанти управління ролокасетами: механічне або автоматичне.
У першому варіанті полотно приводиться в рух вручну. Достатньо потягнути вгору за ручку на полотні, щоб підняти й униз, щоб опустити виріб. Це ідеальний варіант для невеликих кіосків, віконних ролет.
Автоматизація виробу потрібна, якщо планується керування важким полотном або великою кількістю ролетів. Електроуправління також часто замовляють при встановленні гаражних ролет. Дуже зручно не виходячи з машини відкрити вхід за допомогою пульта дистанційного керування.
Ручне керування дешевше, а автоматичне зручніше – що для вас краще, вирішувати вам.
Неможливо сказати який варіант буде краще для вас, не знаючи особливостей вашого приміщення, розташування об’єкта та призначення ролет. В кожному разі вибір за вами.