У Львові триває Відкритий кубок м. Львова “Equestrian Lviv Open Cup” та Відкритий Кубок Федерації кінного спорту Львівщини.

Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо 1/7

На території однієї з кінно-спортивних баз у Львові сьогодні гамірно. Лунає музика, захоплений галас гостей та учасників цьогорічних змагань, а також чутно головне – фиркання коней та цокіт їхніх копит. Запекла боротьба та азарт до перемоги тут поєдналися з дружніми розмовами та щирим захопленням від спільного проведення часу за улюбленим заняттям. Вболівати за юних та дорослих учасників змагання завітали їхні рідні та друзі, які разом із тренерами жваво обговорюють маршрути, коней, успіхи та помилки вершників. 

Цьогоріч Відкритий кубок м. Львова “Equestrian Lviv Open Cup” CSN, CDN та Відкритий Кубок Федерації кінного спорту Львівщини тривають з 19 по 22 червня. Долучились до змагань близько 70 кінних пар, які беруть участь у різних представлених видах цього спорту, зокрема серед дітей та відкритого класу. 

Головна суддя змагань, викладач у КЗ ДЮСШ "Буревісник” з кінного спорту Олена Плекан у коментарі для Гал-інфо розповіла, що Відкритий кубок міста Львова “Equestrian Lviv Open Cup” проводять щороку. Цьогоріч змагання представлено двома видами кінного спорту, серед яких виїздка та конкур (подолання перешкод на коні). 

Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо 1/7

“Вчора ми проводили виїздку. Це вища школа верхової їзди, яка включає в себе виконання певних фігур на всіх елементах по манежу. Його площа 20 на 60 м, і на ньому є літери та відповідна схема фігур. Кожен вершник має цю схему вивчити, і хто краще виконає ті фігури, у кого будуть вищі оцінки, той і переможець. Під час виїздки оцінюється гармонія між вершником і конем, правильність і чіткість виконання фігур і переходів між елементами на всіх алюрах, тобто на кроці, рисі і галопі”, – розповіла Олена Плекан.

Сьогодні учасники змагаються за першість у конкурі у рамках Відкритого Кубка Федерації кінного спорту Львівщини. Зокрема, на полі представлено 4 маршрути, які передбачають різну кількість перешкод на різній висоті від землі: 50 см, 80 см, 100 см. 

Старт конкуру розпочинається з того, що вершник робить коло по манежу, щоб за потреби ознайомити із ним коня, вітається зі суддями. Тоді звучить дзвінок, який сигналізує про початок виступу учасника. Суддя на полі піднімає прапорець у місці старту перед першою перешкодою і чекає, коли вершник буде заїжджати. По маху прапорця судді засікають час. Коли вершник проходить увесь маршрут, так само на фініші по маху прапорця час зупиняють.

Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо Фото Гал-інфо 1/6

“Маршрут проходить у дві фази. Перша більше на чистому проходження, щоб коник не збив з вершником бар’єр або не обніс його. Тобто коли він не захоче стрибати, то може обнести трохи. Друга фаза – це змагання на швидкість, і саме по ній визначається переможець. Тобто коли йде підрахунок балів, то спершу за другою фазою, якщо все чисто. А якщо є якісь штрафні, то вже тоді бере участь у формуванні результатів першої фази”, – пояснила головна суддя. 

Четвертий маршрут, за словами Олени Плекан, особливий, а тому й має свою назву – “Джокер”. Він передбачає 10 бар’єрів, за кожен з яких вершник отримує відповідну кількість балів: за перший бар’єр – 1 бал, за другий – 2 бали і так далі. За кожен збитий бар’єр – 0 балів. А останній бар’єр – на вибір: або 10, або 20 балів, проте у цьому випадку його піднімають на 20 см вгору. 

Серед учасників цьогорічних змагань є представники різних спортивних шкіл та клубів з кінного спорту не лише Львівської області, але й Івано-Франківської. Також один з учасників виступає за місто Рівне. 

Завтра, 22 червня, вершники продовжать змагання з конкуру. Зокрема, маршрути буде представлено у висоті 60, 90, 110 та 120 см. Наприкінці оголошення усіх результатів відбудеться церемонія нагородження переможців. 

Підготувала Марічка Твардовська

Джерело: galinfo.com.ua