Сьогодні, 22 лютого, у Львові стартував перший день всеукраїнських адаптивних змагань серед ветеранів BESTRONG GAMES.
1/6
BESTRONG GAMES – всеукраїнські адаптивні змагання серед ветеранів, які вже вчетверте відбуваються від літа 2024 року. Триватиме цей вже завершальний етап першого циклу змагань протягом двох днів – 22 і 23 лютого. Надалі у травні 2025 року організатори планують провести наступний турнір для ветеранів.
“Традиційно змагання тривають два дні і в рамках цих заходів є дуже багато різних адаптивних видів спорту, де ветерани можуть спробувати знайти спосіб себе реалізувати в подальшому. Ми допомагаємо, аби воно надалі набуло професійного розвитку саме серед ветеранів і комунікуємо їх вже з професійними тренерами”, – розповів організатор BESTRONG GAMES, тренер з адаптивної фізичної підготовки ветеранів війни Євген Лукащук.
На цих вихідних учасники змагань мають можливість спробувати свої сили у 10 видах спорту: адаптивний бокс, настільний теніс, стрільба з лука, кросфіт, пауерліфтинг, стрільба з лазерної зброї, армреслінг, плавання, легка атлетика, гирьовий спорт. Тривають змагання на легкоатлетичному манежі з велотреком Навчально-спортивної бази літніх видів спорту, де є необхідна інфраструктура. Найпопулярнішими видами спорту, за словами Євгена Лукащука, є стрільба з лука та веслування на тренажерах.
Тренерка зі стрільби з лука Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Леся Шах з 2017 року займається із ветеранами російсько-української війни та тренувала їх до Invictus Games. Пані Леся ділиться, що задоволена тим, що в Україні проводять загальні спортивні змагання, серед яких є стрільба з лука, адже цей вид спорту має низку переваг як адаптивний вид фізичної активності для ветеранів.
“Для них це дуже класний вид спорту. Він не потребує викиду такої моментальної енергії, як в інших видах спорту, як-от метання ядра. Тут вони стоять, заспокоюються. Тут вони стабілізуються глушать ті біди, які принесли з війни. Бо насправді вони прийшли зі страшними-страшними проблемами. Ми це повинні усвідомлювати і допомагати їм позбутися цього. Це на роки, але більше їм будемо допомагати, хвалити їх, тим легше вони і швидше вийдуть з цих станів”, – розповіла Леся Шах.
Тренерка зазначила, що в змаганнях беруть участь як ті, хто вже раніше займався стрільбою з лука, а також ті, хто пробує себе у цьому виді спорту вперше. Проте навіть попри відсутність досвіду та знань, ветерани отримують позитив від самої участі у змаганнях та можливості поспілкуватись із тренерами та іншими учасниками.
1/5
Нововведенням у змаганнях BESTRONG GAMES цього разу є впроваджена система PRO та AMATEUR, розповідають організатори. PRO – для ветеранів із досвідом у спорті, а AMATEUR – для військових після поранення, які ще тільки набувають спортивного досвіду або не мають його взагалі. Важливо, що на лютневі змагання зареєструвалися 123 учасники з усієї України: від Івано-Франківська – до Краматорська, від Мукачева – до Маріуполя, від Львова – до Дніпра.
“Взагалі приємно бути частиною такої великої події, навіть святом для ветеранів. Це є реабілітацією для них, тобто вони тут комунікують, спілкуються, все пробують, як науково доведено, виділяються позитивні гормони. Таким чином ми формуємо таке нове коло ветеранів, які продовжують брати участь у наших змаганнях і це тільки набуває популярності”, – поділився Євген Лукащук.
Гал-інфо також поспілкувалось із самими учасниками змагань, які відзначили високий рівень організації змагань, можливість спробувати себе у різних видах спорту та можливість поспілкуватись з іншими військовослужбовцями. Зокрема, ветеран зі Львова Олександр Катаула поділився, що сьогодні бере участь у змаганнях зі стрільби з лука, адже тримає його в руках вже не вперше. Минулого року у складі збірної України ветеран виборов золоту медаль у командній стрільбі з лука на змаганнях Air Force and Marine Corps Trials 2024 у США, які є відбірковим етапом для участі у Warrior Games, найбільшому американському турнірі з адаптивних видів спорту для військових з пораненнями і травмами. Також військовослужбовець разом із командою виграв “срібло” в індивідуальній стрільбі з лука.
“Рік тому я спробував стрільбу з лука, сподобалось і так вже працюю над цим протягом року. Минулого року брав участь у змаганнях ветеранів та військових Повітряних сил і морської піхоти США і від того часу займаюся… Спершу це було просто ознайомлення, а пізніше вже зрозумів, що в інших видах спорту таких результатів я не доб’юся, а з луком можна спробувати, адже він більш доступний, і не потрібні великі фізичні навантаження”, – розповів Олександр Катаула.
1/6
Своїми враженнями від BESTRONG GAMES поділився також Сергій Дубов, ветеран Державної прикордонної служби. У 2022 році військовий разом із сім’єю зустрів війну у рідному Маріуполі, де отримав поранення. За його словами, згодом після повернення з російського полону саме спорт відіграв ключову роль у його відновленні, і вже сьогодні пан Сергій бере участь у чотирьох видах спорту – веслуванні на тренажері, стрільбі, ривку гирі та плаванні.
“Щодо реабілітації, то саме спорт взагалі для мене відіграв ключове значення після медикаментозного лікування, відновлення, лікувальної реабілітації, але це інше. А саме спорт, коли я вже почав ним більше постійно займатися, відіграв ключову роль у моєму відновленні, у моєму поверненні у соціальне життя, суспільство. Це зробив в принципі спорт”, – поділився у коментарі Гал-інфо Сергій Дубов.
Зазначимо, що змагання BESTRONG GAMES тривають протягом двох днів. Завтра учасники зможуть спробувати свої сили в армреслінгу, настільному тенісі та легкій атлетиці.
Джерело: galinfo.com.ua