Підбір відповідного посуду для професійної кухні може стати непростим завданням через широкий вибір моделей. Щоб сковорода ефективно виконувала свої функції, необхідно враховувати кілька важливих критеріїв. Передусім слід визначитися з її розмірами та конфігурацією.
Стандартні діаметри професійних сковорідок становлять 20, 24, 26, 28 і 30 см. Моделі діаметром 20–24 см підходять для приготування соусів і невеликих порцій гарніру. Пательні середнього розміру (до 26 см) вважаються універсальними, оскільки можуть використовуватися для смаження м’яса, риби, овочів і приготування соусів. Варіанти від 28 см і більше призначені для приготування великих порцій або роботи з габаритними продуктами.
Окрім діаметра, важливо враховувати відповідність посуду розмірам конфорок плити. Сковорода повинна рівномірно нагріватися та не виходити за межі нагрівального елемента, щоб забезпечити ефективне приготування страв і зменшити втрати тепла.
Класична кругла форма – вдале рішення для більшості страв. Квадратні чи прямокутні екземпляри зручні для смаження стейків, відбивних, ковбасок. Сковорода вок з високими бортами ідеальна для смаження в азійському стилі
Товщина дна та стінок: важливий аспект для якості приготування їжі
Вибираючи професійні сковороди за цими параметрами, потрібно враховувати, що:
- оптимальна товщина дна – 4 – 6 мм;
- товсте дно (від 6 мм) забезпечує рівномірний розподіл тепла;
- тонке дно (4 мм) може стати причиною пригоряння їжі;
- стінки повинні мати товщину не менш ніж 2 – 3 мм.

Товсте дно та стінки сприяють рівномірному розподілу тепла, краще його утримують, також є менша ймовірність деформації від нагрівання. Важливо пам’ятати, що дуже товсті стінки й дно збільшують вагу сковороди. А надто важкий інвентар для кухні може бути незручно використовувати. Тому для смаження млинців, оладок краще надати перевагу посуду з тоншим дном і стінками, а для м’яса, птиці, котлет, овочів й т.д. – з товщими.
Матеріал виготовлення: для практичності та зручності у користуванні
Алюмінієва сковорода легка, міцна, універсальна та доступна за вартістю. Вона швидко нагрівається, добре зберігає тепло, не ржавіє. Та слід мати на увазі, що матеріал без додаткового покриття погано переносить вплив кислот, тому в такому посуді не рекомендується зберігати страви з оцтом, томатами, лимонною кислотою. Також не варто застосовувати для чищення лужних засобів сильної дії. Термін служби складає переважно 3 – 5 років.
Моделі з нержавіючої сталі прості в догляді, мають привабливий блискучий вигляд. Серед утилітарних переваг – швидке нагрівання, стійкість до корозії, інертність до лугів і кислот, довговічність, невибагливість у догляді. Підходять вони для всіх видів плит (для індукційних має бути наявний феромагнітний диск). Щодо мінусів – це більша вага, ніж в алюмінієвих зразків, а через перегрівання матеріал здатен потьмяніти чи вкритися плямами, які важко видалити.
Чавунні сковорідки – це варіант, перевірений часом. Такий посуд служить десятиліттями, рівномірно нагрівається та довго зберігає тепло, підходить для індукційних плит. Якщо потрібна антипригарна пательня, але не хочеться вибирати серед алюмінієвих або сталевих екземплярів з тефлоновим, чи іншим покриттям, чавунна сковорода стане правильним рішенням. Коли в пори чавуну проникає олія, утворюється антипригарний шар, який не дає продуктам прилипати до поверхні. Однак треба зважати, що чавунна сковорідка важка, її не можна мити в посудомийній машині. Також матеріал вбирає запахи, а отже, страви краще відразу після приготування перекладати в інший посуд.