Поліцейські Львівщини долучилися до презентації інноваційного пілотного проєкту, покликаного суттєво посилити боротьбу з корупцією та виховувати доброчесність у Національній поліції. Ця ініціатива, розроблена у партнерстві з НАЗК за сприяння Програми НАТО з виховання доброчесності (Building Integrity), інтегрує сучасні технології та методології для створення сталого антикорупційного механізму.

Про це повідомляє Поліція Львіської області.

Пілотний проєкт — це комплексна практична система, що забезпечує інструменти для управління ризиками та виховання доброчесності. Його особливістю є автоматизація перевірки проєктів актів за допомогою AI-аналізу, а також можливість виявляти ризики у деклараціях та підтримувати обґрунтовані кадрові рішення.

Презентація проєкту відбулася у Львові під час тренінгу для тренерів із виховання доброчесності та запобігання корупції в Нацполіції. У заході взяли участь ключові фігури: в.о. Голови НАЗК Сергій Гупяк, керівник програми NATO BI Йоакім Френдін, начальник Управління запобігання корупції МВС Анатолій Фодчук, начальник Управління запобігання корупції НПУ Ігор Звездін, очільник поліції Львівщини Олександр Шляховський, а також представники КМЄС, Норвезького центру доброчесності, Женевського центру з врядування та Академії оборони Великої Британії.

У рамках проєкту вже впроваджено чек-листи доброчесності для кандидатів на посади та IT-рішення для оптимізації звітності й моніторингу виконання антикорупційної роботи. Під час практичної частини заходу тренери з НАЗК (Ірина Тимченко та Вадим Лисак) та представник Національної поліції (Олег Лозовий) відпрацювали з керівниками уповноважених підрозділів територіальних органів поліції та ВНЗ МВС модель ефективного менеджменту на практиці.

«Я впевнений, що в процесі спільної роботи над цим проєктом Нацполіція разом з НАЗК отримають інструменти, що дадуть нам можливість долати ті виклики, які сьогодні стоять перед нашою державою. Запобігання корупції та виховання доброчесності є надзвичайно актуальними завданнями і я впевнений, що ці напрацювання в подальшому будуть використовувати наші колеги в інших областях України», — наголосив Олександр Шляховський.

Цей пілотний проєкт має всі передумови для масштабування на всю систему сектору безпеки, що дозволить сформувати єдині стандарти антикорупційного менеджменту в Україні.

Джерело: galinfo.com.ua