Якби Україна погодилася на вимоги Трампа, то вони становили б більшу частку українського ВВП і стали б більшими, аніж репарації, накладені на Німеччину за Версальським договором.
The Telegraph отримав попередній текст угоди про партнерство, який США передали Україні, пише DailyLviv.com.
Документ передбачає, що Вашингтон і Київ мають сформувати спільний інвестиційний фонд, щоб гарантувати, що «ворожі сторони конфлікту не отримають вигоди від відновлення України».
Адміністрація Трампа хоче 50% від поточних доходів, одержуваних Україною від видобутку ресурсів та 50% від вартості «всіх нових ліцензій [на видобуток ресурсів], виданих третім особам».
На такі доходи буде накладено «арешт» на користь США. «Цей пункт означає – «спочатку заплатіть нам, а потім годуйте своїх дітей»», пояснив виданню один із співрозмовників, знайомий із обговоренням цього питання.
Проєкт угоди передбачає, що США матимуть право переважної купівлі корисних копалин придатних до експорту у всіх майбутніх ліцензій.
Президент Володимир Зеленський, який сам запропонував ідею надати США доступ до українських ресурсів, ймовірно, «не очікував, що зіткнеться з умовами, які зазвичай застосовуються до держав-агресорів, що зазнали поразки у війні». «Вони гірші за фінансові санкції, накладені на Німеччину і Японію після їхньої поразки в 1945 році», – зазначило видання.
Якби проєкт [угоди] ухвалили, вимоги Трампа становили б більшу частку українського ВВП, ніж репарації, накладені на Німеччину за Версальським договором», – пише The Telegraph.
Джерело: dailylviv.com