Детальніше позицію Львівської міської ради окреслив керівник управління культури ЛМР Олексій Тарабан під час брифінгу 30 жовтня.

Завтра, 31 жовтня, у Львівській обласній раді відбудеться майнова комісія, на яку будуть запрошені представники Театру імені Леся Курбаса, Львівської міської ради та Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського. Керівник управління культури ЛМР Олексій Тарабан розповів про те, яку позицію займає місто. 

“Позиція в нас одна – це позиція того, що громада міста, львів'яни мають бути у виграші від нашого діалогу. Їм потрібен театр, розвиток мистецтва, тому що ми всі розуміємо, що культура — це фактично питання національної безпеки. Ми будемо впровадити діалог в контексті того, щоб театру дозволили використовувати більшу площу в цьому приміщенні. Але наголошую, що це буде на умовах діалогу і співпраці. І ми розуміємо, що в час війни їм важко виділяти кошти на такі потреби. Таким чином, взагалі, потрібно вирішувати, що ще додати, ще два поверхи, якісь гранти”, – зазначив керівник управління культури Львівської міської ради Олексій Тарабан.

Керівник департаменту зазначив, що Театр імені Леся Курбаса тривалий час перебуває у доволі складній ситуації через брак приміщень. У театральної установи є великий колектив, а також додаткові навантаження, зокрема навчання акторської майстерності студентів факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка у межах дуальної освіти. 

Нагадаємо, що від початку свого заснування театр займає лише частину приміщень 1, 2 та 5 поверхів (752,4 кв.м.). Проте минулого тижня стало відомо, що 3 та 4 поверхи отримав інший комунальний заклад Львівської обласної ради – Львівська медична академія імені Андрея Крупинського. 

“Приміщення для медичної академії – це, безумовно, дуже важливо. Ми це всіляко теж підтримуємо, але щодо приміщень театру – то це передбачає такий творчий і виробничий процес, який дуже важко розділити на різні локації. Тому в цьому обґрунтуванні театру необхідно практично саме тут мати місце, щоб вони могли продовжувати здійснювати свої постановки, займатися зі студентами, виробляти всі необхідні засоби, тобто декорації, реквізити для вистав, використовувати їх, щоб це було оптимально”, – зазначив Олексій Тарабан.

Якщо Театр імені Леся Курбаса отримає приміщення на третьому та четвертому поверхах, то йдеться про орієнтовно додаткові 100 кв. м. для ведення діяльності театру. 

За годину до брифінгу також відбулась пресконференція у самому Львівському академічному молодіжному театрі імені Леся Курбаса. Нагадаємо, що раніше Театр опублікував відкритий лист до органів влади з проханням передати приміщення на третьому та четвертому поверхах їм у користування. 

“Проблема в тому, що нам страшенно бракує територій для репетицій, виробничих процесів, для підготовки костюмів, їхнього зберігання, реквізиту, зберігання декорацій і так далі. Тому ми зверталися і звертаємось далі до обласної влади. Тут є маленький парадокс у цьому приміщенні: ця частина, яку займає театр, належить комунальному майну місту, а два поверхи, третій і четвертий, належать обласному управлінню майна. І тому, відповідно, ми звертаємося до області з тим, щоб нам ці переміщення передали в наше користування. Це кардинально змінило б нашу ситуацію”, – розповів директор Театру імені Леся Курбаса Олег Цьона. 

Як зазначив директор, сьогодні ситуація зі збереженням костюмів, наприклад, є зовсім невтішною. Адже більшу частину одяг для акторів доводиться зберігати у сирих підвалах, катастрофічно непристосваних для цього. “Вони там тухнуть, загнивають. Ми змушені періодично їх виносити сюди, на глядацьку територію, просушувати, аби знову ж таки повертати їх туди. Тут, у малесенькій невеличкій костюмерні, ми зберігаємо тільки костюми найближчого репертуару”, – додав Олег Цьона. 

Долучився до обговорення також актор Театру імені Леся Курбаса та викладач Андрій Водичев, який розповів, що сьогодні у Театрі навчаються 17 студентів, які вже грають у виставі “Сіддхартха”. 

“Театр зараз знаходиться в такому дуже важливому процесі. Це зміна поколінь. І коли приходять зовсім молоді люди, які вчаться в університеті, важливо, щоб вони мали можливість практики. Не тому, що бракує приміщень в університеті. Повинно бути приміщення театральне, зі світлом, зі залом. Тобто студент, майбутній актор, має працювати в театральному приміщенні, особливо, коли йдеться про практику”, – зазначив Андрій Водичев. 

Додаткові приміщення, за словами театралів, дозволять акторам реалізовувати власні культурні проєкти, моновистави, адже розширить їхній простір для креативної діяльності. 

Нагадаємо, що донедавна приміщення третього та четвертого поверхів займала інша комунальна установа – Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини. Проте на початку року Центр все ж переселили, і до липня приміщення стояли порожніми, що давало надію для Театру імені Леся Курбаса на розширення. 

Джерело: galinfo.com.ua