З нагоди Всесвітнього дня вишиванки, який відзначають у третій четвер травня, створили сучасну вишиванку з орнаментом дронів. Її презентують в четвер, 16 травня, співзасновники свята та військові у Києві. Гроші з продажу «Бойової дронівки» передадуть на допомогу ЗСУ.

Головний символ орнаменту – дрон як важлива для української перемоги зброя. Вишивка виконана червоно-чорними нитками на полотні кольору «хакі», який перегукується з одностроєм українських захисників. Сорочку доповнюють тризуб, козацький хрест, який також є на емблемі Збройних сил України, та напис англійською «VictoryUA» ( «Перемога України»).

Облямівка вишиванки – це орнамент Олени Пчілки, що символізує народження нового життя зі старого коріння.

Орнамент вишиванки «Бойова дронівка» створила засновниця проекту «Вишивка в одязі видатних українців» Тетяна Зез у співпраці з громадською організацією «Всесвітній день вишиванки» спеціально до свята у 2024 році.

Амбасадором вишиванки став Сергій Костинський – командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів 104 бригади ТрО. Акція є благодійною. Головна мета продажу сорочки «Бойова дронівка» – зібрати кошти на БПЛА для підрозділу РУБАК «Серафими» 104 бригади ТрО ЗСУ та благодійного фонду «Dignitas». Сорочку оцінили у 6000 грн, її можна замовити на сайті Дня вишиванки.

До слова, раніше проект «Вишивка в одязі видатних українців» відтворив орнаменти сорочок відомих українців за зразками, які зберігаються у музеях. А після початку великої війни пошили сорочку Степана Бандери – її відтворили за єдиною фотографією провідника ОУН у вишиванці. Таку ж, але у мілітарному стилі, подарували тодішньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

Інший бренд створив вишиванку з байрактаром, перші зразки якої подарували засновникам фірми у Туреччині, яка виробляє цю зброю. Про регіональні особливості, символіку та взори український вишиванок читайте тут.

Всесвітній день вишиванки заснувала у 2006 році жителька Чернівців Леся Воронюк. З кожним роком свято масштабувалося на інші регіони та країни за кордоном. У День вишиванки усі вдягаються в народний стрій і приходять у ньому на навчання, роботу, прогулянку та інші місця. Усі події, заплановані до Дня вишиванки 16 травня, можна переглянути за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter