Джерело: zaxid.net
Ортопеди-травматологи Центру дитячої медицини (лікарня «Охматдит») прооперували 10-річного хлопчика з Тернопільщини, в якого за останні два роки було вісім переломів в одному місці – лівій плечовій кістці. У нього діагностували аневризмальну кісту. Такі операції у західному регіоні виконують лише у Львові.
10-річний Іван два останні роки жив у постійній тривозі, бо будь-який удар, падіння чи навіть простий рух могли закінчитися переломом. Перший перелом він отримав у 2022 році, коли хлопчик упав під час збирання грибів. Невдовзі ситуація повторилася. Загалом в Івана було 8 переломів у тому самому місці – лівій плечовій кістці, повідомили у лікарні.
Лікарі заспокоювали батьків, що хлопчик це переросте і радили пити кальцій, їсти молочні продукти. Але життя для дитини ніби зупинилося: через страх отримати перелом він не міг кататися на велосипеді, грати футбол, йому не дозволяли піднімати навіть легкі речі.
Та батьки не стали чекати, поки син виросте і почали шукати лікарів, які могли б допомогти сину. Так вони потрапили до львівського «Охматдиту». У лікарні хлопчика ретельно обстежили. Рентген-знімки в динаміці показали: часті переломи спричинені пухлиноподібним утворенням у кістці, яке треба було видалити.
До операційної команди увійшли керівник Клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації дітей, ортопед-травматолог Олександр Корольков, ортопеди-травматологи Євген Чепіль, Олег Токай, анестезіолог Віра Приймакова й операційна медсестра Тетяна Качмарик. Ортопеди-травматологи зробили Івану складну операцію: видалили пухлину розміром 9 на 4 см та замістили дефект кістковими алотрансплантатами. А також провели металоостеосинтез кістки двома гнучкими титановими стержнями, щоб уникнути повторних переломів. До слова, такі операції у західному регіоні проводять лише у Львові.
«Кістка була настільки розм’якшена, що буквально провалювалася під невеликим натиском. Ще трохи – і вона могла б зруйнуватися повністю», – каже ортопед-травматолог Олег Токай.
Матеріал пухлини передали на гістологічне дослідження, яке підтвердило: це аневризмальна кіста.
Зараз Іван проходить реабілітацію, відновлює рухи у плечовому суглобі та силу м’язів, його кістка має повністю відновити свою структуру та міцність. Після одужання хлопчик зможе повернути собі звичне дитинство, без страху за кожний рух.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter